Grécko, leto 2018 – 1

6. august 2018 – Naše správanie sa a konanie v hlave pri plánovaní a snívaní o nových, často adrenalinových potulkách zvyčajne býva v ostrom kontraste s realitou. Tá nás neraz prekvapí a prinúti prispôsobovať, ak nie meniť naše plány. Naše úsilie spoznávať nové horizonty a objavovať pri tom samého seba chápem ako snahu realizovať sny a plány v úsilí, aby sa realita čo najviac priblížila k nim tak, aby sme si neublížili.

Ale dosť filozofovania. Po ukončení plavby okolo sveta ma už minulý rok svrbelo pod zadkom a plán bol opustiť stredozemné more na jar 2018. Ciel boli Kanárske ostrovy a odtiaľ by sa vyvŕbilo, kam ďalej.

Účasť v posádke USA plachetnice „Celebrate“ na plavbe z Grónska na Aljašku v lete 2017

moje plány posunulo o rok. Nieže by sa to nedalo stihnúť, Ale chcel som stráviť leto v Grécku s rodinou a užiť si teplo.

Loď je na dlhú plavbu pripravená. Čosi som opísal v novembri 2017, niečo sa sme dorobili nedávno. Ale o tom v ďalších príspevkoch. Týmto aj chcem ospravedlniť moje dlhšie odmlčanie sa, ale ešte veľmi nebolo o čom písať.

Začiatok júla som strávil so ženou, staršou dcérou Natáliou, vnučkami Emmou a Leuškou. Trochu sa dalo aj príjemne plachtiť.

Boli sme v zátoke na ostrove Ericousa, 20 míľ severozápadne od Korfu

a na rušnom kotvišti “Kalami” na ostrove Korfu.

Bola to paráda.

O ďalšom priebehu leta, príprave lodi ako aj o tom, kadiaľ by som chcel poplávať, najbližšie, do pár dní napíšem.