Spomienky – Orechová škrupinka 2

Opäť pár dní z denníku, nech sa páči:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6. jún 2000

Sme úplne na maderu – ALE V ČIKATE!!!

Dnes to bol doteraz najväčší boj. Buď bol protivietor, alebo žiadny vietor, takže doobeda sme mali menší priemer ako 1 km/hod. Boli to pecky na psycho, ale chvalabohu spomenuli si na nás a boží prd nás posunul asi o 10-12 km bližšie k malému Losinju.. Na lodi sme boli 12.30 hodiny a uplávali sme 26 km. Sme momentálne ešte hovädzkejšie unavení ako minule, všetko sa s nami húpe aj na pevnej zemi a tak zajtra musíme dať oddych. Treba dokúpiť žrádlo a tekutiny, lebo ďalej nás čakajú bivaky nadivoko (zväčša). Popáleniny už tak nebolia, aspoň na Oskara sme si akotak zvykli. VEGET!

P.S. Chýbajú nám naše baby (všetky).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nálev na Jadranské krastavce v člne balené:

Do morskej vody vyliatej do člna z asi 30-50 tich šiltoviek dávaných na hlavu z dôvodu chladenia, vysypeme z dotyčnej igelitky všetky zbytky ostávajúceho Bevitu, necháme odstáť so zasratými uterákmi, šlapkami, mapami, buzolou a nožíkom, dochutíme karimatkami a kávou (instant!) miešanou kotvou a veslami.

Po dogrcaní sa, ústa utrieme ružovým (môže byť aj žltý) obrúskom.

P.S. Ak nie je ani modrý obrúsok, stačí hajzlák, alebo spálená ruka (ružová).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7. jún 2000

Celý deň oddych v autokempe “Čikat”. Ráno mliečne raňajky a návšteva mesta. Fotil som, ako opekajú miestni 2 kravy. Po Stenlyho 2 travariciach a mojej citrónovej, vanilkovej a čokoládovej zmrzlinesme sa krívajúc dopajdali do kempu. Potom spánok, uväzovanie lode, večerné grcanie a červené vínko. Zajtra je plán prejsť do FKK Baldarín (Cres).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Faktická poznámka:

FKK znamená, že zajtra uvidíme veľa holých rití, šašurky a kozy od 12 – 60 rôznych veľkostí a tvarov. Samozrejme nebudú chýbať ani holé ciciny + 2 naše. Ak dorazíme!?

Všetko najlepšie Ninke ku 22 mesiacom!

Poznámka autora: FKK – Frei Korper Kultur -čiže nudistický kemp

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 jún 2000

Dosiahli sme J cíp Cresu. V člne sme boli 4 hodiny, uplávali sme 16 km. Švihli sme to cez prelaz Privlaka z Malého Losinja rovno na sever do FKK Baldarin na Crese. Bolo bezvetrie, hneď po podplávaní losinjského mosta sme začali veslovať a potom nás jeden úžasne sympatický germáno-kelt odtiahol za 40 minút až do kempu. Ohľadne športu “no comment”. Viď vysvetlivky na druhej strane.

P.S. Ale zajtra začne možno ten najväčší zaberák, lebo najbližšia civilizácia (t.j. kemp) je až na severe Cresu, asi 60 km.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OHĽADNE ŠPORTU

Od rána sme sa nechovali športovo fér. Lámali sme si hlavy, ako s tým vyjebať. Asi nás opustil entuziazmus a boli sme strašne nervózni. Až som si chcel ísť dat jednu travaricu, ako ma trápil žalúdok (alebo aj dve?!). Bulo zaprto! (bolo zatvorene-pozn.autora) A tak sme vyrazili. Keď sme po 1 a 1/2 hodine ostali na maslovej hladine a pochopili, že budeme zase raz opäť po 15 min veslovať 3-4 hodiny. Po necelej hodine k nám zabočil úžasný nemecký čln s úžasnými nemeckými dôchodcami a núkali sa, že nás odtiahnu do Baldarinu, lebo tam bývajú. Asi 3-5 sekúnd sme šporovo váhali prijať pomoc (možno iba 2 sek.) Za 3/4 sme zakotvili. Po dlhom rozmýšľaní sme ale skoro nášho športového ducha obhájili: veď “kto to kedy videl, aby sa dvaja kokoti vykokotili na takom kokotsky malom člne tak kokotsky ďaleko?”

Ad šport: Ohľadne športu

Vladuško dnes zistil, že drasticky schudol, bohovsky sa opálil, je úžasne ošľahaný vetrami, že je prosto neodolateľne krásny. AKURÁT tie jebáky ho serú! (nie je náhodou citlivý?!)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokračovanie v piatok