7. Pre jachtárov (alebo pre každého) – 1. november

01- november – Okrem somarín, čo sme sa natliachali tento deň nebol ničím výnimočný. Po nezmenenom rannom kolotoči sa Lubo

01

pustil do druhého náteru kýlu a ja s Jožkom sme išli do Preveze nájsť textilný obchod. Ku dokonalému šitiu nám chýbali “chráničky” ktorými Jožko obšije vystrihnuté detaily okolo konštrukcie. Po pár otázkach chodcom sa nás ujal milý chlapík, z ktorého vyšlo, že slúžil na gréckych nákladných lodiach ako kuchár viac ako 40 rokov. Precestoval celý svet. V obchode sme sa dohovorili taliansky a našli sme všetko čo sme potrebovali. Chcel som sa nášmu sprievodcovi poďakovať a tak som ho pozval na kávu. Odmietol so slovami, že určite bude príležitosť inokedy, veď svet je malý. Po návrate na loď Jožko zasadol za stroj.

02

Ja som brúsil na vodoryske a pri navigačných senzoroch

03

04

zľava senzor echolotu, rýchlomeru a hĺbkomeru po prebrúsení a natretí základnou farbou

06

Pôvodný antifouling a základná farba sú viac-,menej v poriadku a tak pretierame iba miesta, kde sme sa dostali na laminát. Základ nanesieme postupne celkom trikrát. Loď je zatiaľ pekne flakatá.

07

08

 Jožko pracoval celé poobedie.

09

10

Večer boli predné okná hotové, lodi sa pomaly vracia pôvodný výzor.

11

13

Vlastne to zatiaľ nie je okno. Zajtra už ale bude, presne tam, kde ho Jožko kriedou naznačil.

14

Po rozhliadnutí sa z paluby okolo seba si uvedomujem, že nielen na vode, ale aj v tejto suchej maríne sme iba “kvapka v mori” a iba pohľad na našu C-trojku nás ubezpečuje, že neplávame.

15

16

17

Možno je na zamyslenie, prečo každý večer podávam správu o tom, čo sme za deň urobili. Asi sa to môže zdať jednotvárne a nudné. Súhlasím. Napriek tomu neprestanem. Mojím úmyslom je priblížiť adeptom na vlastné plavidlo dianie okolo lodi, keď sa práve neplavíme s miernym vetríkom, alebo  nekotvíme v prekrásnej zátoke. Lebo jachting je okrem nádhery aj starosť a tvrdá robota, ktorá ale večer dá človeku pocit spokojnosti a užitočnosti.