Spomienky

14. marec 2020 – Ahojte. Vírus nám všetkým oklieštil plány. Prácu radšej ani nespomínam a zrejme ako ostatní, trávim čas doma, v aute, na bicykli, v kancelárii a pri nejakej športovej činnosti.

Festival “Hory a Mesto” bol zrušený spoločne aj s inými podujatiami, kde som mal mať prezentáciu poslednej plavby v Grónsku. Je to škoda, lebo mám naozaj prekrásny film “Plávam sa svojích snoch”, ktorého trailer je v predchádzajúcom článku. Nevadí, na jeseň bude hádam lepšie a budem sa môcť chváliť.

Mám ale výčitky svedomia, že na mojej stránke sa už dlho nič neobjavilo. Nič ma nenapadalo, žiadna téma, s ktorou by som prišiel. Až dnes…

Pri robení poriadku som narazil na lodné denníky z mojích plavieb. A objavil som zošit, ktorý slúžil ako môj prvý denník z plavby z júna v roku 2000, keď som ešte nemal potuchy o jachtingu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vlastne to bol denník môj a Stenlyho Zelenského, ktorý dal plavbe krásne meno:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mal som vtedy malú 3,6 metra dlhú plachetničku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

a lákal ma viac denný trip popri pobreží Chorvátska. nakoniec to trvalo 12 dní a bol to úžasný zážitok na ktorý dodnes rád spomínam.

Najprv som do denníka nakukol, potom začal čítať. Nakoniec som ho prečítal celý, (on zas tak dlhý nie je) a mal som krásne uchechtané ráno. A dostal so nápad dať na stránku nielen tento príbeh, ale postupne ďalšie plavby.

Zajtra začnem “Orechovou škrupinkou”, ako sme volali moju prvú “loď”.