Trochu na internete

  1. august – ahojte. Po štyroch týždňoch som opäť na dráte. Neebudem sa rozpisovať o pokusoch dostať sa k internetu v tak krátkom čase ako je naša zástavka na Pond Inlet. Ale trochu ho predsa len nakoniec mám. Po doplávaní do Kanady a postupe na západ sme uviazli v zátoke Graham Harbour na ostrove Devon Island na desať dní. Odtiaľ sme vyplávali do Pond Inlet, čierna línia do bodu 1, kde sa dozásobíme. Náš nasledovný plán stručne vyzerá takto:

09

V Pond Inlet sme nakúpili, doplnili plyn a naftu. Dostali sme v člne v 20 litrových kanistroch z brehu na loď 976 litrov nafty. Dalo to dosť zabrať. Hlavne, chýbali nám zemiaky, čo bolo určite hodné tohto 500 míľového tripu tam a späť. Chvalabohu, máme všetko, čo potrebujeme. Inak by Cathy bola schopná ísť to nakúpiť do Grónska. Cathy totiž veľmi ťažko prežíva pocit, že by mohla byť o mesiac hladná. Modrá čiara do čísla 2 je plavba do zátoky Port Leopold na ostrove Somerset Island. Odtiaľ, podľa stavu ľadu uvidíme, či poplávame modrou, alebo červenou líniou. Od dnes do Port Leopold to potrvá asi 7 dní, tak medzitým sa hádam čosi uvoľní. Bolo by načase.

Ale poporiadku. Začnem, kde som naposledy skončil. Príchodom do Disco Bay v Grónsku. Neviem, či sa mi dnes podarí zavesiť na internet všetkých 8 článkov, čo som napísal, ale pokúsim sa.