Spomienky – Civetta, 2007-úvod

Rok 2007 bol, ako rovnako bohatý na zážitky. Pribúdalo ale viac lezenia. Okrem troch hlavných akcií, niekoľkých jachtárskych a jednej lezeckej, stojí za spomenutie podnikanie so Stenlym na skalách v Rakúsku, hodinu a pol jazdy autom z domu.

Návrat k lezeniu mi pripomínal staré dobré časy spred dvadsiatich rokov. Samozrejme, nebola to taká kvalita, ako kedysi a nie že by som patril v minulosti ku špičkovým lezcom. Bola to ale radosť z pohybu, ktorý dokázal zaťažiť celé telo, nielen námahou, ale aj rozmýšľaním. K tomu taký zdravý adrenalín, presne ako keď loď valí vo vlnách pod čerstvým vetrom a ja rozmýšľam nad zmenšením plochy plachiet, aby sme čo najmenej stratili rýchlosť a kormidlo sa o dosť menej namáhalo. Obidve činnosti mi prinášali (a stále prinášajú) radosť. Verím, že sa to ešte dlho nezmení.

Začiatkom mája 2007 sme s Violkou, dcérou Jankou a kamarátkou Editkou strávili predĺžený víkend na vode okolo Dugeho Otoku pri Zadare.

Taká komorná akcia, rekreačný jachting. Na kúpanie sa bolo chladno, ale bicykel, ranné behy, a tradičná ranná kávička. K tomu varenie, pohoda a mal som aj windsurf.

Hlavná sezóna sa mohla začať a jej súčasťou bola lezecká akcia v talianskych Dolomitoch, ktorá ma nakopla vyššie, aj keď som o tom vôbec nemal potuchy. Ale šteklivé červíky v mojom mozgu začali ožívať. O tom najbližšie.