Denník plavby 10 – Z Aguadulce do Gibraltaru

Sobota, 26. Február – Z Aguadulce sme vyplávali štvrtok, 24. Februára. Kajo išiel vrátiť auto, namontovali sme Windpilot,

https://drive.google.com/file/d/1eZDuOA3iz_8CCCa46ONPdEwGV74_I5nI/view?usp=sharing


natankovali a opustili útulnú marínku na južnom pobreží Španielska. Plavba nebola úplne podľa predstáv. Aj keď nefúkalo, more bolo poriadne rozbité z predošlého silne veterného dňa. Mŕtve vlny, teda tie, ktoré už nie sú dôsledkom vetra, ale niekoľko hodinovou zotrvačnosťou, chute do jedla nepridávali. A keď už sa malo ukľudniť, začalo znova fúkať. Ako inak, do nosa. Nebola to ale žiadna tragédia. Az na pár chvíľ, kedy sa dalo plachtiť, sme veľkú väčšinu odmotorovali.  Spolu to bolo 150 míľ, a v piatok na obed sme už videli mne tak dobre známu Gibraltársku skalu.

Máličko z plavby a priblíženie sa do Marina Alcaidesa v Španielsku, ale pár sto metrov od hranice Gibraltáru je tu:

https://drive.google.com/file/d/1wuh_o_MqceGNf5q7nGVvsemN9hACFLuW/view?usp=sharing

Keď som sem priplával po plavbe okolo sveta, spoznal som tu úžasný manželský pár zo Slovenska, ktorý už niekoľko rokov žije v Gibraltare. Dnes sme zažili super deň, ale o tom sa pokúsim stihnúť napísať zajtra.  Vyplávať chceme síce až v pondelok, ale máme nejakú tú robotu a ja chcem ísť aj na bicykel do okolitých kopcov.