Gibraltar

3, január 2016 – Od ukončenia plavby sa toho veľa udialo. Som zaborený naplno v práci, k tomu sťahovanie, prírastok do rodiny.

IMG_0865

Tak aké sú plány: V marci sťahujem loď z Gibraltáru do Grécka, Messolonghi. Je to na pevnine, na severnom brehu vstupu do Patraského zálivu. Pár hodín plavby odtiaľ je Kefalonia a potom ďalších 6 hlavných ostrovov Jónskeho mora plus malých ostrovov.

Rozhodol som sa tak preto, lebo marína je neporovnateľne lacnejšia ako v Chorvátsku, Taliansku, ba aj Španielsku. Doprava je letecky do Atén, potom autobusom 3 hodiny do maríny. Mienim tam zostať rok a možno aj dva. Zriadim tam detský tábor cez leto. Za ten čas si chcem dať loď do úplného poriadku a pripraviť ju na nejaký dlhší výlet. Civetta 2 je fantastická loď, prirástla mi k srdcu a som s ňou odsúdený na jachting doživotne.

Medzitým si ale splním sen, ktorý mám od januárovej plavby 2012 naprieč Stredozemným morom, keď sme išli do Karibiku. Zimný jachting v Stredomorí. Všetko prázdne, lacné maríny a nie náročná logistika v dôsledku blízkosti marín so zázemím. Som pri lodi… a

IMG_0897

pozdravujem všetkých, toto píšem z Gibraltaru, kde mám z kajuty takýto výhľad na “Rock”.

IMG_0900