05 Hitdorf

Posledný marcový deň nás čaká buď 37, alebo 43 kilometrov. Záleží ktoré miesto bude vhodnejšie na prenocovanie. Pre istotu, ak by etapa bola dlhšia, vstávame o siedmej. Ono je to vlastne stále okolo tejto rannej hodiny, naše telá sú tak nastavené. Ranný chaos, kávička a chalani vyrážajú.

Nemám naponáhlo. Prezliekam sa v aute do športového a sadám na bicykel. Cyklochodník ide popri rieke, zanedlho chalanov dobieham, stíham aj jeden z mostov v Dusseldorfe a fotím si ich z výšky. Na veľkej rieke a popri obchodných lodiach Trintella vyzerá zraniteľne. Napriek tomu sa húževnate driape proti prúdu.

Po bicykli sadám do auta, nákup na pumpe, potraviny sú v nedeľu zavreté. Raňajky a kávička bude v aute. Kupujem aj motorový olej do Yanmaru. Pred dvoma dňami Peťo pozoroval pri vyšších otáčkach motora modrý dym z výfuku. Asi to žerie olej. Na ryske merania jeho hladiny ukázalo pokles, stále je ale dosť. Olej potrebujeme, musíme merať a asi dolievať. Pre istotu denne. Napokon v návode sa odporúča merať hladinu oleja pred každým štartom. Takí budeme poctiví.

Na kilometri 701, kam som sa išiel pozrieť najprv sa mi možnosť prenocovania nepozdáva. Móla sú priamo na rieke, okolo idúce lode by nás asi rozhúpali. Navyše marínka zavretá, rampa dole a nikde nikoho. Parkovanie auta je pol kilometra a to budeme musieť tankovať do bandasiek. Idem obzrieť Hitdorf, marínka na kilometri 706. Oveľa lepšie.

Perfektne chránené a dokonca je tu „Biergarten“. Neodolám a dávam si voňavú klobásku s Weizen Bier. Nealkoholický.

Chalani záhradnú piváreň nestihli, popoludní sa rýchlo ochladzuje, ľudia idú domov, užiť si zvyšok nedele. Nevadí, máme všetko…

Západ slnka je prekrásny, neodolám to ísť zachytiť.

Sme na kilometri 706, máme splavených takmer 150 riečnych dĺžkových jednotiek. Priemerná rýchlosť je zatiaľ čosi pod 5 km/h, kiež by to tak ostalo. Neostane, bude to prudšie, to vieme. A dúfame, že nás to nezastaví.