Plavba v Jónskom mori

25 február – Ahojte. už týždeň sa chystám dať na stránku foto z plavby v Jónskom mori. Spolu S Klaudiou a Mikom Mikulovcami

sme si od 11. – 17. nádherne zaplachtili.

Trasa bola z Korfu, Gouvia marina na Zakyntos, naspäť na sever so státim na Itake, Ionian Marina oproti Preveze cez úžinu, Kotvište na Sivote, pod Igoumenitzou a späť do Gouvie na Korfu.

Vyplávali sme v nedelu 11 februára. Cestou na Zakyntos prekrásne fúkalo od Severu, 20 – 30 uzlov a ja som vyskúšal veterný pilot. Fungoval fantasticky.

Plávali sme celú noc a v utorok ráno

sme vytiahli krásneho tuniaka.

Okolo obeda sme sa uviazali v Aggios Nikolaos, na severovýchode ostrova.

Počasie prialo a dal som prekrásny bicykel.

V utorok sme sa odviazali

a plávali sme na sever, ostrov Itaka, zátoka s rovnomenným mestečkom Vathy. Opäť krásne fukalo, zo zadoboku, juhozápad. Fukala aj tridsiatka

pršalo, ale valili sme nádherne. Windpilot to krásne zvládal. Prespali sme na kotvišti vo Váthy. V noci fúkala štyridsiatka, ale kotva krásne držala. V stredu to bolo takmer rovnako, ako predošlý deň.

Poobede sa vyčasilo, upiekol som aj chlebík.

Vietor ustal a takmer v bezvetrí sme prešli kanálom medzi ostrovom Levkas a pevninou.

Zatelefonoval som do Ionian Mariny, kde som bol dva týždne von z vody, v novembri minulého roku. Dovolili mi uviazať sa o ich žeriavové mólo a ja som a stretol so starým kamošom.

Štvrtok sme doplávali najprv s príjemným vetríkom z juhu, potom v bezvetrí na motore do zátoky Sivota, pod Igoumenitzou. Tam už bolo bezvetria, až do piatku, kedy sme sa nevrátili na Korfu do Gouvia mariny.

V sobotu opäť vyhliadkový bicykel po ostrove a vnedeľu sme leteli domov.